Jdi na obsah Jdi na menu
 


Novinky této sezony

3. 10. 2017

Poprvé jsme naše družstvo přihlásili do ČEPS CUPU což je celorepublikový turnaj 1. -5. tříd. Tento turnaj se hraje systémem 3+1 v okresech, krajích a potom  republika.

Naše ambice nejsou vysoké, chceme poměřit své síly nejprve s družstvy v okrese. Uzávěrka přihlášek je do 6.10. potom uvidíme, kolik družstev se přihlásí a jaký bude systém turnaje. Z našich řad vybereme cca 10 hráčů, kteří nás budou reprezentovat.

Nově jsem v této sezoně rozdělil žáky na 1. - 3. třídu - kde se hráči seznamují s florbalem, učí se jednotlivé herní činnosti, pravidla a samozřejmě i hru spolu se střídáním. 

Druhou skupinou je 4. - 9. třída, kde je hráčů trochu více, ale jsou zde již více ostřílení borci a jedna borka. Ti trénují společně, mladší se mohou něco přiučit od těch starších, ale zápasy mají oddělené.

Rodiče se mohou přijít na trénink podívat a na vlastní oči tak zjistit, jak to jejich ratolesti hrají a jak je to baví.

Tento sport se již dostal na 2 místo co se počtu hráčů týče, je velmi oblíbený pro možnost hrát jej po celý rok, je nenáročný na vybavení a je hodně běhavý a technický. Skoro každý Čech to umí z hokejkou, ale to bruslení je někdy složitější!!

U florbalu stačí mít jen sálovky a chuť.